Blog
Wszystko co dzieje się u Nas i nie tylko

Akademia Małego Ekonoma w CHCK - Zaproszenie

Akademia Małego Ekonoma w CHCK - Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat na warsztaty w ramach Akademii Małego Ekonoma, które będą odbywać się w ciągu najbliższego roku szkolnego 2016/2017 w Chorzowskim Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie.

Rozpoczęcie pierwszej edycji zajęć popołudniowych Akademii planujemy w październiku 2016 r. Warunkiem odbycia się zajęć jest zebranie grupy dzieci min. 20 osób. Cena 40 zł/ os. Cena obejmuje 3 spotkania warsztatowe oraz materiały do zajęć.

Istnieje możliwość przeprowadzenia skróconej wersji Akademii (1 godzinne zajęcia do południa) dla grup przedszkolnych.

Zapisy i informacje: tel. 693 614 014 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis projektu. W ramach Projektu każdy przedszkolak otrzymuje specjalnie przygotowaną książeczkę z ćwiczeniami dotyczącymi szeroko rozumianych kwestii finansowych, począwszy od podkreślenia wartości pracy i oszczędzania, poprzez poznanie zagrożeń związanych z wydawaniem pieniędzy, naukę planowania wydatków, aż po promowanie hojności oraz umiejętności dzielenia się z innymi.

Treści te są połączone ze zdobywaniem wiedzy ekonomicznej. Dzieci zaznajamiają się z monetami, rozróżniają monety edukacyjne od prawdziwych, poznają historię świnki skarbonki oraz historię pieniądza. Część zadań w książeczce zastanie wypełniona z nauczycielem, zaś pozostałe mają być inspiracją do podjęcia tematów finansowych w domu. Celem tak przygotowanego materiału ćwiczeń jest wzbudzenie w rodzicach odpowiedzialności za edukację finansową własnych dzieci, zapoznanie własnych pociech z tajnikami wykonywanej pracy, wspólna refleksja nad celem promocji i wyprzedaży sklepowych, a nade wszystko aktywne spędzenie czasu z własnym dzieckiem oraz wspólna „finansowa” zabawa.

Projekt realizowany był wielokrotnie, pilotażowe zajęcia odbyły się w wybranych 8 przedszkolach na terenie miasta Mysłowice, a także w Sosnowcu, Bytomiu, Częstochowie, Niepokalanowie, Koniakowie oraz Kleczy Dolnej.

Rekolekcje dla lokalnych ekonomów księży sercanów
Wygraliśmy - Projekt z MSZ. Realizacja 2016-2018!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Brak komentarzy
Masz już konto? Zaloguj się tu
Gość
sobota, 23, czerwiec 2018