Blog
Wszystko co dzieje się u Nas i nie tylko

Akademia Bezpieczny Start

Akademia Bezpieczny Start

Warsztaty przeznaczone są dla osób młodych, które lada dzień znajdą się na rynku pracy i będą musiały zmierzyć się z problemami i wyzwaniami z tym związanymi. Zajęcia składają się z wykładów oraz warsztatów, podczas których wykorzystujemy również sprzęt multimedialny.

 

 

Akademia porusza zagadnienia:

Prawa pracy – uczestnicy dowiadują się o rodzajach umów, o tym co składa się na kwoty wynagrodzenia, jakie mają prawa i obowiązki jako pracownicy. Zależy nam, aby młode osoby otrzymały wiedzę, która ustrzeże je przed nieuczciwym traktowaniem ich ze strony pracodawców, dlatego przekazujemy im także jakie praktyki nie są zgodne z kodeksem pracy.

Reklamy i autoreklamy – blok zajęć dotyczy bardzo ważnej kwestii przy szukaniu pracy, jaką jest autoprezentacja. Można powiedzieć, że podczas szukania pracy nasze CV to nic innego jak reklama nas samych. Dlatego młodym adeptom Akademii Bezpieczny Start zdradzamy tajniki reklamy – na czym polega, do czego się odwołuje, co ze sobą niesie. Jednocześnie pomagamy im odkryć w sobie naturalne talenty, zdolności, wiedzę, predyspozycje, aby znali swoją wartość i wiedzieli co mogą zawrzeć w CV.

Curriculum Vitae – w większości przypadków to od tej jednej lub dwóch kartek papieru rozpoczyna się nasza znajomość z przyszłym pracodawcą. Uczymy jak stworzyć CV, które będzie dostosowane do profilu firmy, do której będą aplikować uczestnicy projektu. Pokazujemy co zawszeć w CV, kiedy brakuje doświadczenia zawodowego, tak aby młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą na drogę kariery nie czuli się na straconej pozycji.

Rozmowa Kwalifikacyjna – dla wielu młodych osób jest to bardzo stresujący czas. Podpowiadamy w jaki sposób przygotować się do tego etapu szukania pracy. Następnie przeprowadzamy nagrywaną rozmowę kwalifikacyjną, po czym odtwarzamy ją i wraz z jej uczestnikiem analizujemy po to, aby w przyszłości uniknąć pewnych niedociągnięć i lepiej zaprezentować się przyszłemu pracodawcy.

Akademia Małego Ekonoma
Krótko o długach

Podobne wpisy